27.04.2021 року кафедра громадського здоров’я та медико-біологічних основ фізичної культури НН ІФК Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка брала участь у Педагогічній асамблеї «Сучасні підходи до створення здоров’язбережувального середовища в професійній діяльності педагога (для вчителів початкової школи)», яка відбулася в рамках проекту «Здоров’я - заради майбутнього» Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради.

На чолі з консультантом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Голобородько Наталією Вікторівною, Педагогічна асамблея з 81 учасником успішно розпочала свою роботу. Широке коло інтересів учасників та доповідачів дозволила поважному зібранню плідно працювати. У своїй програмі Педагогічна асамблея розглянула медико-біологічні, гігієнічні, психологічні аспекти здоров’язбереження початкової школи.

З науковими доповідями виступили доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри громадського здоров’я та медико-біологічних основ фізичної культури НН ІФК СумДПУ імені А. С. Макаренка – Калиниченко Ірина Олександрівна та кандидат біологічних наук, доцент кафедри громадського здоров’я та медико-біологічних основ фізичної культури НН ІФК СумДПУ імені А. С. Макаренка – Латіна Ганна Олександрівна.

У доповіді Ірини Олександрівни Калиниченко «Медико-біологічні аспекти адаптації дітей молодшого шкільного віку до навчання у школі» було зазначено про зміни стану здоров’я учнів початкової школи за останнє десятиріччя, основні прояви психологічної адаптації першокласників до умов навчання та надано рекомендації вчителям щодо пріоритетних напрямів використання здоров’язбережувальних технологій.

Напередодні Всесвітнього дня охорони праці, Латіна Ганна Олександрівна, у своїй доповіді на тему «Психологічні аспекти діяльності педагогів в умовах реформування освіти», наголосила на важливості збереження професійного здоров’я педагогічних працівників та особливостях змін проявів професійного вигорання в умовах пандемії.

Реалізація проекту «Здоров’я - заради майбутнього» Центру професійного розвитку педагогічних працівників СМР в рамках роботи Педагогічної асамблеї є прикладом міжсекторальної взаємодії педагогів, психологів, фахівців громадського здоров’я у науковому супроводі здоров’язбережувальних технологій в закладах освіти м. Суми.

Актуальні питання, харизматичні спікери, відмінна організація та доброзичлива атмосфера Педагогічної асамблеї сприяє зростанню професійного розвитку педагогічних працівників закладів освіти м. Суми.

Приєднуйтесь до когорти однодумців! Попереду – вже в травні – нові зустрічі, нові знання, нове натхнення!

Кафедра громадського здоров’я та медико-біологічних основ фізичної культури НН ІФК Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка вдячна за співпрацю Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради!

{gallery}2021/14{/gallery}