Спеціальність "Громадське здоров'я"

Кафедри Перегляди: 5748

ПРОФЕСІЯ – ГРОМАДСЬКЕ ЗДОРОВ’Я

 risunok1 ecc6e

 Нова професія – на ринку праці

 Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка починає набір на навчання за новою спеціальністю у галузі «Охорона здоров’я» – 229 «Громадське здоров’я» за освітнім ступенем «Бакалавр»

Громадське здоров’я (Public Health) – важливий фах, який спрямований на забезпечення життєдіяльності суспільства в умовах сучасної екологічної ситуації. Професія надзвичайно перспективна та ґрунтується на новітніх досягненнях світової медицини.

 

Опис професії

Спеціальність «Громадське здоров’я» поширена у країнах Європи та стрімко розвивається в Україні. Її поява була викликана необхідністю проведення медичної реформи, розбудови національної системи громадського здоров’я за принципом «охорона здоров’я в усіх політиках держави» та підготовки нових кадрів у сфері міжсекторального управління.

У закладах охорони здоров’я, в умовах постійного впровадження інноваційних технологій, є запит на кваліфікованих працівників, які не лише розуміються в області медицини, але і володіють знаннями про новітні підходи вирішення гострих питань. Фахівець з громадського здоров’я повинен вміти аналізувати стан фізичного та психічного здоров’я окремого індивіду, групи людей і населення цілої країни. Це людина, яка займається промоцією здорового способу життя, охороною довкілля, слідкує за екологічною ситуацією, запобігає травматизму на роботі, під час навчання та відпочинку.

Для фахівця цієї сфери важливо пропагувати дбайливе ставлення до навколишнього середовища, вести активний спосіб життя. Важливими є комунікативні навики, здатність систематизувати та аналізувати інформацію, розумітися у захворюваннях та симптомах, діяти в екстрених ситуаціях та швидко приймати рішення.

Широкий спектр подальшої діяльності випускників даної спеціальності обумовлений отриманням компетенцій з дисциплін, що знаходяться на межі природничо-наукових і гуманітарних дисциплін: медицини, екології, біології, статистики, соціологічних, юридичних, економічних та політичних наук.

Відмінність від лікарської справи полягає у тому, що діяльність у системі громадського здоров'я пов’язана, в основному, із соціальними аспектами медичних проблем та організацією роботи у системі охорони здоров’я.

Випускник буде готовий для роботи у системі адміністрації та управління закладами охорони здоров'я, наприклад у госпіталях, клініках, санаторіях, будинках опіки, реабілітаційних центрах, Центрах beauty індустрії. Це буде управлінсько-адміністративна робота з певними знаннями в області медицини

Перспективи працевлаштування

Фахівці за спеціальністю «Громадське здоров'я» мають право займати посади у галузі профілактичної медицини, публічного управління та адміністрування, менеджменту в охороні здоров’я, соціального забезпечення та обслуговування населення (Національний класифікатор України (ДК 003-2010), а саме:

 

Спеціаліст з громадського здоров'я може працювати не тільки у сфері охорони здоров'я. Серед можливих професій такі як:

Випускники-бакалаври здатні обіймати такі посади (Національний класифікатор України (ДК 003-2010):

 

Обов’язки

Фахівець із громадського здоров’я володіє глибокими знаннями у сфері охорони громадського здоров’я та буде виконувати наступні обов’язки, залежно від займаної посади:

 

Як стати фахівцем громадського здоров’я

Так як професія має відмінні риси від сфери роботи звичайного фахівця лікувальної справи, освіта повинна бути теж відповідною. В українських та іноземних закладах вищої освіти існують навчальні спеціальності за освітніми напрямами бакалавра та магістра «Публічне здоров’я» та «Громадське здоров’я», «Охорона здоров’я», «Епідеміологія та біостатистика», «Промоція здоров’я».

В основу навчальних програм покладено кращий вітчизняний досвід у сфері профілактичної роботи (у тому числі й закладів державної санітарно-епідеміологічної служби, центрів здоровя, медичної статистики, соціального захисту населення тощо). Це дасть змогу надати необхідні знання і забезпечити максимальну практичну спрямованість підготовки майбутніх фахівців. Навчальний план містить сучасні дисципліни: «Громадське здоров’я», «Біостатистика», «Епідеміологія інфекційних та неінфекційних хвороб», «Загальна гігієна», «Паліативна та хоспісна допомога», «Промоція здоров’я», «Медичне право та біоетика», «Менеджмент в охороні здоров’я» тощо.

Освітньо-професійна програма у сфері громадського здоров’я орієнтована на підготовку управлінських кадрів для галузі охорони здоров’я, компетентних в сучасних соціально-економічних і міжгалузевих змінах та інноваційних методах управління.

 

Плюси отримання освіти на кафедрі громадського здоров’я та медико-біологічних основ фізичної культури:

На кафедрі можна отримати додаткові спеціальності:

після І курсу: професія 5132 «Молодша медична сестра з догляду за хворими»;

ПЕРСПЕКТИВИ ПОДАЛЬШОГО НАВЧАННЯ:

Можливість навчатися за програмою магістерського рівня вищої освіти за галуззю Публічне управління та адміністрування в охороні здоров’я.

 

Випускники-магістри здатні обіймати такі посади (Національний класифікатор України (ДК 003-2010):

Вибір майбутньої професії – це серйозний крок, який випускники роблять на підставі інформації отриманої з різноманітних джерел, рівня своїх знань з профілюючих предметів та власних природних здібностей. Вступ до закладу вищої освіти є важливим життєвим проектом, над яким майбутні вступники працюють разом із вчителями та батьками. Щоб допомогти учням та батькам визначитися із своїм вибором, викладачі кафедри запрошують відвідати сайт Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка