«Застосування різних видів масажу в корекційній роботі при заїканні» – практичне заняття для здобувачів освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти

30 березня 2023 року в рамках освітнього компоненту "Логопедичний масаж при тяжких порушеннях мовлення", к.пед.н., професором, завідувачем кафедри логопедії Кравченко Анатолієм Івановичем було проведене практичне заняття для здобувачів освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта (Логопедія) СумДПУ імені А. С. Макаренка та Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського.

Тема: «Застосування різних видів масажу в корекційній роботі при заїканні».

Студенти підготували змістовні, структуровані доповіді, підкріпили матеріал яскравими та грунтовними презентаціями.

Анатолій КРАВЧЕНКО із власного професійного досвіду розповів учасникам про дієвість застосування точкового масажу при заїканні у дітей, підлітків та дорослих. Також професор зазначив, що заїкання – важка проблема, яка залишається не до кінця вивченою через широкий спектр причин його виникнення, різноманітність клінічних проявів, варіантів розвитку, патологічних реакцій логопата на свій дефект.

Під час проведення практичного заняття можна виділити основні тези обговорення:

Логоневроз, або заїкання – це мовленнєве порушення, що виникає внаслідок судомного стану м’язів мовленнєвого апарату. Пов’язане з порушенням плавності і ритму артикуляції, неодноразовим повторенням складів, звуків в момент говоріння.

На думку, лікарів логопедів, неврологів і психіатрів, причиною заїкання можуть бути: патології ЦНС, надмірне збудження мовленнєвого та емоційного центру головного мозку, переляк в ранньому дитячому віці, спадковість і стресові ситуації, пухлинні новоутворення, порушення трофіки головного мозку, інсульти, психічні захворювання і психопатії, ДЦП.

Основна мета масажу при заїкання – механічний вплив на стан м’язів, нервів, кровоносних судин. Проводиться логопедом, при необхідності застосовуються зонди.

Логопедичний масаж при заїкуванні проводиться поряд з логопедичними заняттями, психотерапевтичним, медикаментозним та фізіотерапевтичним впливами.

При заїканні прийнято застосовувати наступні види масажу: логопедичний, сегментарний, зондовий, точковий.

Дякуємо студентам Сумського та Одеського вузів за неабиякий інтерес до даної дисципліни та активну участь (в рамках проведення студентської академічної мобільності)!