2023-2024 навчальний рік
20 травня 2024 року проведено кураторську годину до Дня Вишиванки зі здобувачами освіти I курсу першого рівня вищої освіти (бакалавр) ОП 016.01. Спеціальна освіта. Логопедія. (куратор: І.В. Кравченко).
День Вишиванки в Україні - це чудова нагода згадати про своє коріння, вшанувати українські традиції та показати свою любов до рідної культури. Це свято об’єднує українців не тільки в межах країни, але й по всьому світу.
Вишиванка є символом національної ідентичності, культурної спадщини та зв’язку поколінь. Кожен регіон України має свої особливості вишивки, що відображає місцеві традиції, орнаменти та колірну гаму.
Вишиванка також вважається оберегом, що захищає людину від зла та приносить удачу. Здобувачі освіти підготували цікаві доповіді про історію та походження свята, традиції святкування Дня вишиванки, переглянули різноманіття українських вишивок різних регіонів України, провели пізнавальну вікторину.
Дякуємо здобувачам за активну участь і зацікавленість до запропонованого змісту кураторської години!
13 травня 2024 року проведено кураторську годину до Міжнародного Дня Матері зі здобувачами освіти I курсу першого рівня вищої освіти (бакалавр) ОП 016.01. Спеціальна освіта. Логопедія. (куратор: І.В. Кравченко).
В Україні свято завжди мало глибинний зміст. Із найдавніших часів матерів оспівували як берегинь сім’ї. День матері відзначають навесні, у травневі дні, коли розквітає природа і земля-мати вбирається у прекрасне зелене вбрання, що символізує початок довгого життєвого шляху.
У цей день бажають усім матусям здоров’я, щастя, вітають, дарують квіти, подарунки і усіма засобами засвідчують свою любов і вдячність.
У ході кураторської години здобувачі презентували цікаві доповіді про історію виникнення свята в Україні та, як відзначають День матері в інших країнах світу, підготували кросворд, пригадали пісні, прислів’я, приказки, у яких згадується матуся.
Дякуємо здобувачам за активну участь і зацікавленість до запропонованого змісту кураторської години!
2 жовтня 2023 року проведено кураторську годину приурочену до Дня захисника і захисниць України зі здобувачами освіти I курсу, 917-Л групи, першого рівня вищої освіти (бакалавр) ОП 016.01. Спеціальна освіта. Логопедія. (куратор: старший викладач І.В. Кравченко).
Мета кураторської години – формування почуття патріотизму, національної свідомості, виховувати бажання вивчати і знати історію своєї держави.
Щороку в жовтні українці вшановують захисників і захисниць України, які вже дев'ятий рік протистоять російській агресії. Традиційно це свято відзначали 14 жовтня, у день Покрови Пресвятої Богородиці – покровительки українського козацтва.
Цьогоріч українці вперше відзначають Покрову 1 жовтня. Це пов'язано з реформою церковного календаря і перехід Православної церкви України на новоюліанське літочислення, в якому свята відзначаються на 13 днів раніше. День захисників та захисниць також перенесли на 1 жовтня.
Одна дата поєднує у собі чотири яскравих історичних періоди нашої держави: Покрову Пресвятої Богородиці, розквіт козацтва, відчайдушну боротьбу УПА і звісно сьогодення День захисників та захисниць України.
Здобувачі освіти підготували цікаві презентації та поринули в історію виникнення цих свят, представили відеоматеріали й провели цікаву вікторину щодо обізнаності хронологічних дат.
У ході кураторської години здобувачі у формі бесіди отримали відповіді на питання, які найбільше їх зацікавили, разом з куратором обговорювали актуальні події, висловлювали власну думку. Дякуємо здобувачам за активну участь і зацікавленість до запропонованого змісту кураторської години!
2021-2022 навчальний рік
Виховна робота на кафедрі логопедії здійснюється згідно з Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про вищу освіту», положеннями Загальної декларації прав людини, Державною національною програмою «Освіта» /Україна XXI ст./. Програмою правової освіти населення України, Державною програмою розвитку фізичної культури і спорту в Україні, Концепцією виховання дітей та молоді в національній системі освіти, Концепцією національно-патріотичного виховання молоді, Статутом університету.
Основні напрями виховної роботи будуються відповідно до виховання ціннісних орієнтирів за наступними ключовими лініями:
1. Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави.
2. Ціннісне ставлення до сімʼї, родини, людей.
3. Ціннісне ставлення до себе.
4. Ціннісне ставлення до праці та природи.
5. Ціннісне ставлення до культури і мистецтва.
Найбільш масштабними були наступні заходи:
31 серпня 2021 року студенти та викладачі кафедри логопедії приймали участь у посвяті в студенти. Кожен новий навчальний рік – це новий етап життя. Нехай він буде вдалим!
1 вересня 2021 року студенти 1 курсу спеціальності 016 Спеціальна освіта (Логопедія) прослухали вступну лекцію, з метою ознайомлення зі структурою та історією університету, можливостями творчої, спортивної та наукової самореалізації.
У перший день навчального року студентки 917 групи спеціальності 016 Спеціальна освіта (Логопедія) під проводом куратора професора Анатолія Кравченка вирушили на екскурсію до центрального корпусу СумДПУ імені А. С. Макаренка. У музеї історії університету першокурсниці уважно оглянули експозиції, присвячені становленню і розвитку нашого закладу, а в зоологічному музеї поглибили свої знання про фауну рідного краю, зокрема тварин, занесених до Червоної книги України. Цікава та змістовна екскурсія завершилася фотосесією на добру згадку.
4 вересня 2021 року було проведено осінній кубок елітарного клубу «Що? Де? Коли?». Викладачі та студенти кафедри логопедії взяли активну участь у формуванні команд.
Студенти спеціальності Спеціальна освіта (Логопедія) взяли учать у заходах до святкування Дня спорту та фізичної культури:
а) 7 вересня відбулася зустріч студентів та викладачів ННІ фізичної культури з легендою українського Олімпійського спорту, багаторазовим чемпіоном світу, дворазовим олімпійським чемпіоном з веслування на байдарці, Почесним громадянином міста Суми Олександром Максимовичем Шапаренком.
б) 16 вересня 2021 року студенти та викладачі кафедри логопедії долучилися до традиційних Богатирських ігор.
в) 17 вересня студенти та колектив кафедри логопедії долучились до традиційної ранкової руханки.
15.09.2021 року студенти-першокурсники спеціальності Спеціальна освіта (Логопедія) взяли участь у «Квесті першокурсника ННІФК» та посіли почесне ІІ місце.
У рамках заходу вони зустрілись із фахівцями психологічної служби, познайомилися зі студентським самоврядуванням, продемонстрували знання структури рідного Інституту.
Пишаємося вами! Так тримати!
18.09.2021 викладачі та магістранти кафедри логопедії гостинно зустрічали абітурієнтів на «Дні відкритих дверей СумДПУ імені А.С. Макаренка». Під час презентації спеціальності майбутні студенти дізналися про особливості діяльності логопеда, можливості працевлаштування, познайомилися із логопедичною наочністю, потримали в руках "страшнючі" логопедичні зонди, а ще дізналися для чого логопеду дзеркало.
Якщо вам було цікаво, значить вам до нас. Запрошуємо на навчання!
Студенти кафедри логопедії приймали активну участь у конкурсі «Алло! Ми шукаємо таланти!» Навчально-наукового інституту фізичної культури, що відбувся 28 жовтня 2021 року у режимі онлайн.
Вітаємо Велітченко Наталію студентку 917 групи із зайнятим ІІ місцем у відбірковому турі конкурсу. Зичимо успіху та подальших яскравих перемог!
Пишаємося нашими студентами.
29 листопада 2021 року студенти 927 групи дебютували зі своїм «Звітним концертом з арт-педагогіки» в рамках дисципліни «Основи арт-педагогіки».
Глядачам були представлені творчі надбання різних арт-терапевтичних технік: вокалотерарія, бібліотерапія, танцювальна терапія, піскова терапія, ізотерапія, музикотерапія та багато інших.
На захід було запрошено всіх викладачів кафедри. Керівник заходу: кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри логопедії Катерина Зелінська-Любченко .
Щиро дякуємо студентам. Завдяки вам, ми отримали справжнє естетичне задоволення.
Студенти спеціальності 016 Спеціальна освіта (Логопедія) взяли активну участь у всеуніверситетському конкурсі талантів "Golden time!" За результатами засідання оргкомітету визначено переможців. Серед них і Велітченко Наталія, що стала лауреатом у номінації «Вокал».
Напередодні Нового року студенкою кафедри логопедії Мирошниченко Ольгою було взято участь в конкурсі «Мій університет – моя гордість». Вірш Ольги розміщено на сайті університету. Пишаємося нашими талантами!
20.01.2022 року відбулося урочисте вручення дипломів магістрів студентам спеціальності Спеціальна освіта (Логопедія) Навчально-наукового інституту фізичної культури Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.
Щиро вітаємо наших магістрів! Нехай вам щастить у професійному та особистому житті. Миру і злагоди!
З радістю чекатимемо вас в гості.
З 7 по 14 лютого організовано конкурс есе серед студентів НН ІФК «Що для тебе КОХАННЯ?». Дуже активно в конкурсі себе проявили студенти спеціальності 016 Спеціальна освіта (логопедія). Дякуємо за активну участь та змістовні есе.
22 лютого 2022 року за участі викладачів та студентів кафедри логопедії було проведено зимовий кубок елітарного клубу «Що? Де? Коли?».
19 травня 2022 року було організовано участь у заходах до дня Української вишиванки:
а) Привітання із днем Вишиванки від магістрантів кафедри логопедії
б) Старшим викладачем кафедри логопедії Кравченко Іриною Вікторівною було проведено Виховний захід до дня вишиванки для студентів 047 – 948 груп.
27 травня 2022 року доцентом кафедри логопедії Людмилою Василівною Мороз було проведено Відкрите заняття для студентів 2 курсу спеціальності Спеціальна освіта (Логопедія) на тему «Природа рідного краю».
Зустріч здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта (Логопедія) із Психологічною службою університету.
У вівторок, 25 жавтня 2022 р. о 14.45 відбувся захід на тему «Цінність людського життя!», до якого долучилися студенти нашої кафедри. Дякуємо Психологічній службі університету за підтримку студентів у такі важкі для всіх нас часи, а також за можливість цікаво та з користю провести час.
АКУСТИЧНИЙ ВЕЧІР
17 листопада з нагоди Міжнародного дня студента в СумДПУ було проведено акустичний вечір, який відбувся в одному з укриттів університету, в якому активну участь приймали і здобувачі ОПП Спеціальна освіта (Логопедія).
В неформальній атмосфері студенти змогли хоч на годину відволіктися від дистанційного навчання та згадати, яке воно, студентське життя поза віртуальними аудиторіями.
Цього вечора студенти співали пісні, грали на музичних інструментах, декламували авторські вірші та, звісно, пили гарячий чай і спілкувалися. Родзинкою заходу став виступ справжніх важковаговиків гумору та улюбленців вже не одного покоління студентів - Дмитра Будянського, Дмитра Усика та Олексія Федини. Вразив глядачів щирий спів студентки 927 групи Велітченко Наталії.
Дякуємо організаторам та учасникам за чудову атмосферу. А також ми хочемо вчергове висловити вдячність Силам оборони України за можливість навчатися та проводити подібні заходи.
«АЛЛО! МИ ШУКАЄМО ТАЛАНТИ!»
Щиро вітаємо лауреатів відбіркового етапу конкурсу талантів «АЛЛО! МИ ШУКАЄМО ТАЛАНТИ!» в форматі online, серед яких так багато здобувачів першого і другого рівня вищої освіти ОПП Спеціальна освіта (Логопедія).
За результатами засідання оргкомітету, переможцями від спеціальності 016 Спеціальна освіта (логопедія) є:
Номінація «Вокал»:
1 місце – Тутук Наталія студентка 957 групи;
Номінація «Хореографія»:
1 місце – Мосьпан Анна студентка 917 групи;
Номінація «Театральне мистецтво та художнє читання»:
1 місце – Велітченко Наталія студентка 927 групи;
2 місце – Екпенду Кароліна студентка 917 групи.
Номінація «Образотворче та декоративна-ужиткове мистецтво»:
1 місце – Кириченко Яна студентка 937 групи.
Вітаємо переможців! Бажаємо подальших успіхів та мирного неба!
ЗВІТНИЙ АРТ-ПЕДАГОГІЧНИЙ КОНЦЕРТ
8.12.2022 року в рамках освітнього компоненту «Основи арт-педагогіки» відбувся традиційний звітний Арт-педагогічний концерт, підготовлений студентами 927 групи під керівництвом доцента кафедри логопедії К. О. Зелінської-Любченко.
Студенти продемонстрували свої знання та вміння із застосування методик арт-педагогіки в роботі логопеда та подарували усім присутнім свої яскраві творчі номери.
Слід зазначити, що навіть в таких важких умовах сьогодення ми змогли насолодитися справжнім концертом талановитої молоді.
Дякуємо організаторам, виконавцям та ЗСУ за цю можливість!
ОНЛАЙН-КВЕСТ ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ СумДПУ
Напередодні 98-річчя Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, студенти кафедри логопедії долучились до онлайн-квесту. За результатами виконання завдань переможцями стали:
ІІ місце: Ярошенко Катерина (студентка 957 група);
ІІІ місце Садовий Артем (студент 957 групи).
Вітаємо наших активних магістрантів!
ЗИМОВИЙ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ ТУРНІР В СУМДПУ ІМЕНІ А.С. МАКАРЕНКА!
21 грудня в університеті було проведено Зимовий інтелектуальний турнір, присвячений Дню народження СумДПУ. За перемогу змагалися команда студентів університету та команда колишніх студентів, які нині є викладачами. Капітаном останніх був ректор університету, професор Юрій Лянной. Обидві команди нарешті зустрілися за одним столом, що не могло не позначитися на ігровому запалі та рівню завзяття учасників.
За результатами запеклого інтелектуального двобою перемогла команда викладачів! Підсумковий рахунок 7-4 на їхню користь. Вони й отримали Кубок Університету.
Круглий стіл
9 березня 2023 року з нагоди 209 річниці від дня народження геніального українського поета, художника, громадського діяча, мислителя Тараса Григоровича Шевченка проведено круглий стіл зі здобувачами 927 групи, першого рівня вищої освіти (бакалавр) ОП 016.01. Спеціальна освіта. Логопедія. (старший викладач кафедри логопедії Ірина Кравченко).
Тарас Григорович Шевченко – визначна постать української історії, гордість та натхнення українського народу. Він залишив величезну творчу спадщину, а вірші, написані понад століття тому, актуальні до сьогодні. Тарас Григорович Шевченко як художник займає чільне місце в українському образотворчому мистецтві. Він став першим художником, який проклав новий реалістичний напрям і став основоположником критичного реалізму в українському мистецтві.
Здобувачі освіти підготували доповіді та презентаційний матеріал, у яких відобразили сторінки життєвого та творчого шляху Великого Кобзаря, охарактеризували літературну та художню спадщину, у якій відображена невмируща доля України, прослухали крилаті вислови поета, розглянули його неперевершені живописні і графічні твори, що захоплюють усіх художньою майстерністю, глибокою гуманністю. А також обговорили про потребу кожного українця знати, читати, розуміти твори Т. Г. Шевченка, адже він писав для нас у XIXстолітті, а ми знаходимо відповіді на цікаві питання у XXI ст. Здобувачі освіти висловили власне бачення постаті Великого Кобзаря та його творчості на сучасному етапі.
Дякую усім причетним за активність, зацікавленість, змістовність!
31 березня 2023 року проведено кураторську годину на тему «Становлення і розвиток української державності» зі здобувачами освіти 927 групи, першого рівня вищої освіти (бакалавр) ОП 016.01. Спеціальна освіта. Логопедія. (куратор: завідувач кафедри логопедії, професор А.І. Кравченко).
Мета кураторської години – ознайомлення здобувачів з історичним минулим України, формування почуття патріотизму, національної свідомості, виховувати бажання вивчати і знати історію своєї держави.
Здобувачі освіти підготували презентації за відповідними темами: утворення Київської Русі, історія козацтва Запорізької Січі та Гетьманщини, ознайомилися з цікавими фактами життя козаків, становлення Галицько-Волинської держави, яка стала головним політичним осередком майбутньої України. Більш глибоко поринули в історичний екскурс важливих подій сучасної Української держави.
У ході кураторської години здобувачі у формі бесіди отримали відповіді на питання, які найбільше їх зацікавили, разом з куратором обговорювали актуальні події, висловлювали власну думку. Дякуємо здобувачам за активну участь, відповідальність і зацікавленість до запропонованого змісту кураторської години!
05.04.2023 року відбулась кураторська година зі студентами 917 групи ОП Спеціальна освіта (Логопедія) (куратор, доцент кафедри логопедії Зелінська-Любченко Катерина Олександрівна) на тему Вплив шкідливих наркотичних речовин, тютюнопаління та алкоголю на організм людини.
Дякуємо студентам за відповідальність та свідоме відношення до здорового способу життя.
ВЕСНЯНА ТОЛОКА НА КАФЕДРІ ЛОГОПЕДІЇ
Толока є давнім українським звичаєм. Адже, як говорить українське прислів’я: «Без толоки – як без руки, ні хати не зробиш, ні сіна не скосиш». Саме тому, навіть у цей непростий для нас час, ми згуртувалися і з вірою у Перемогу вирішили влаштувати весняну толоку напередодні Великодня.
Так, 12-13 квітня 2023 р. співробітники кафедри логопедії, разом із завідувачем кафедри, професором Анатолієм КРАВЧЕНКОМ, та здобувачі освіти ОС Бакалавр спеціальності 016 Спеціальна освіта (Логопедія) Аня МАХОНЯ, Олеся ПРИВАЛОВА (927 група), Яна КИРИЧЕНКО (937 група), Юлія Міхно (947 група) дружньо та завзято наводили лад у навчальних аудиторіях (пересаджували квіти, прибирали, мили вікна, підвіконня та парти).