Програми практики 2021-2022 н.р.
Наскрізна програма виробничої практики
Програма виробничої практики у освітніх закладах
Програми практики 2022-2023 н.р.
Наскрізна програмам виробничої практики
Виробнича практика у освітніх закладах
Виробнича практика у соціально-реабілітаційних закладах та інклюзивно-ресурсних центрах
Договори та угоди про співпрацю
Бази практик
https://sspu.edu.ua/universytet/edusci/praktychna-pidhotovka
ЗВІТНА КОНФЕРЕНЦІЯ З ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ В ОСВІТНІХ ЗАКЛАДАХ ЗІ СТУДЕНТАМИ ОП СПЕЦІАЛЬНА ОСВІТА (ЛОГОПЕДІЯ) ДРУГОГО (МАГІСТЕРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ
12.10.2024 року відбулася звітна конференція з виробничої практики в освітніх закладах зі студентами ОП Спеціальна освіта (Логопедія) другого (магістерського) рівня вищої освіти. Керівник практики - доцент кафедри логопедії СумДПУ імені А.С. Макаренка, К.О. Зелінська-Любченко.
Студенти презентували звіт за результатами проходження практики, ділилися своїм досвідом та враженнями.
Незважаючи на важкі часи та переважно дистанційну форму роботи баз практики, можна стверджувати, що всі студенти виконали поставлені перед ними завданнями, здобули власний професійний досвід, а також отримали схвальні відгуки від керівництва та педагогів закладів освіти.
НАСТАНОВЧА КОНФЕРЕНЦІЯ З ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ ЗА ПРОФІЛЕМ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ У ОСВІТНІХ ЗАКЛАДАХ
ПІДСУМКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ З ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ
16 квітня 2024 р. під керівництвом кандидата психологічних наук, доцента кафедри логопедії Тамари ХАРЧЕНКО відбулася підсумкова конференція з виробничої практики за профілем майбутньої професії для здобувачів 947 групи спеціальності 016 Спеціальна освіта (Логопедія) Незважаючи на складу ситуацію в нашому прикордонному регіоні, студенти-практиканти успішно виконали завдання виробничої практики, цікаво представляли матеріали проведених відкритих контрольних виховних і логопедичних занять з дітьми логопедичних груп дошкільних навчальних установ м. Суми та області.
Бажаємо нашим майбутнім логопедам професійних і творчих успіхів, активної підготовки до підсумкової державної атестації та запрошуємо всіх продовжити навчання в магістратурі!
ПІДСУМКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ З АСИСТЕНТСЬКОЇ ПРАКТИКИ
МАЙБУТНІХ ЛОГОПЕДІВ
Студенти-магістранти 967 групи спеціальності 016 Спеціальна освіта (Логопедія. Спеціальна психологія) з 13.09.2021 р. по 27.09.2021 р. проходили асистентську практику на базі кафедри логопедії НН ІФК Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.
Основні завдання асистентської практики:
- ознайомлення з основними напрямами навчально-виховної, методичної, організаційної та наукової роботи у ЗВО;
- детальне вивчення навчально-методичних комплексів, робочих програм, навчальних програм та методичного забезпечення професійно орієнтованих дисциплін навчального плану спеціальності 016 Спеціальна освіта (Логопедія. Спеціальна психологія) освітніх рівнів бакалавр та магістр;
- набуття досвіду підготовки до занять, написання конспектів лекцій і практичних (лабораторних) занять професійно орієнтованих дисциплін навчального плану спеціальності 016 Спеціальна освіта (Логопедія. Спеціальна психологія) освітніх рівнів бакалавр та магістр;
- формування первісних навичок проведення лекційних, практичних (лабораторних) занять у ЗВО;
- оволодіння різними методами і засобами поточного і підсумкового контролю рівня знань студентів;
- формування первісних навичок організації і проведення консультацій студентам, засідань наукових гуртків і проблемних груп;
- формування первісних навичок встановлення міжпредметних зв'язків при викладанні професійно орієнтованих дисциплін навчального плану спеціальності 016 Спеціальна освіта (Логопедія. Спеціальна психологія) освітніх рівнів бакалавр та магістр;
- формування навичок використання сучасних психолого-педагогічних основ навчання та виховання студентів;
- набуття досвіду розробки нових технологій навчання, виховання та розвитку студентів;
- ознайомлення з формами і методами організаційно-управлінської роботи ВНЗ;
- формування особистості майбутнього магістра, виховання культури поведінки і здатності працювати у викладацькому колективі.
Після завершення практики відбулась звітна конференція в режимі онлайн для студентів-магістрантів 967 групи спеціальності
016 Спеціальна освіта (Логопедія. Спеціальна психологія).
Керівник практики – к. пед. н., доцент – Мороз Л. В.
До конференції приєдналися: зав. кафедри логопедії,
к. пед. н., професор – Кравченко А. І.,
к. пед. н., ст. викладач – Стахова Л. Л.
Магістранти 967 групи успішно пройшли практику, вміло презентували звітний матеріал. Програма практики була виконана студентами в повному обсязі.
ПІДСУМКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ З АСИСТЕНТСЬКОЇ ПРАКТИКИ
МАЙБУТНІХ ЛОГОПЕДІВ
Асистентська практика у закладах вищої освіти є невід’ємним складником навчального процесу. Так, 24 листопада 2021 р. на кафедрі логопедії Навчально-наукового інституту фізичної культури у форматі онлайн відбулася звітна конференція з асистентської практики, виробничої логопедичної практики у загальноосвітніх навчальних закладах та медичних закладах студентів 6 курсу заочної форми навчання.
Мета практики: закріплення теоретичних знань, які були отримані в процесі навчання, формування професійних вмінь та навичок, оволодіння сучасними методами та формами освітнього процесу.
Під час онлайн-зустрічі студенти мали змогу продемонструвати ґрунтовні медико-біологічні, психологічні й педагогічні знання з корекції мовленнєвих порушень у викладацькій практиці; інтегрувати результати діагностування у процесі формування психолого-педагогічного та логопедичного заключення та ін.
ЗВІТНА КОНФЕРЕНЦІЯ: НАВЧАЛЬНА ЛОГОПЕДИЧНА ПРАКТИКА 2020-2021.
Студенти 3 курсу напряму підготовки 016 «Спеціальна освіта. Логопедія» взяли участь у звітній конференції за результатами проходження навчальної спеціальної (логопедичної) практики.
Доповідачі зазначили, що набутий досвід збагатив, удосконалив та розширив набуті їх теоретико-практичні знання та уміння, адже відбулося реальне занурення у роботу майбутнього фаху. Кожна студентка акцентувала увагу на позитивних враженнях від спілкування з фахівцями навчальних баз, різноманіття побачених методів та засобів корекційного процесу, а також від контакту з дітьми, адже студенти не обмежилися пасивним спогляданням, а з дозволу логопедів проводили режимні моменти, вправи підготовчого етапу логопедичної роботи, фрагменти підгрупових та індивідуальних занять.
Цьогорічний досвід дистанційно-аудиторної пасивної логопедичної практики для студентів реалізовано було на базі масових та спеціальних дошкільних навчальних закладів, масових та спеціальних загальноосвітніх шкіл, медичних закладів та реабілітаційних установ міста Суми.
У процесі навчальної практики студенти долучилися до документообігу різних закладів, де організовується посада логопеда, вивчили його зміст, а також ознайомилися із особливостями системи логокорекційного процесу, що здійснюється логопедами, вихователями-дефектологами, психологами, вчителями молодшої школи, сурдо- та тифлопедагогами для дітей із порушеним мовленням первинного та вторинного ґенезу.
УСТАНОВЧА КОНФЕРНЕНЦІЯ
З ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ
ЗА ПРОФІЛЕМ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ
У ОСВІТНІХ ЗАКЛАДАХ
01.09.2022 року відбулася установча конференція з виробничої практики за профілем майбутньої професії у освітніх закладах для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 016 «Спеціальна освіта (Логопедія)» денної та заочної форм навчання, на якій студенти ознайомилися із загальним планом практики, вимогами до її проведення, були розподілені за відповідними закладами та закріплені за методистом з фаху.
Виробнича практика за профілем майбутньої професії у освітніх закладах для студентів спеціальності 016 «Спеціальна освіта (Логопедія)» є невід’ємною складовою частиною процесу підготовки фахівців-логопедів. Вона проводиться протягом 6 тижнів у ІІІ семестрі в освітніх закладах.
Зміст практики безпосередньо пов’язаний із матеріалом, що викладається на лекціях, вивчається на практичних заняттях, включається в тематику кваліфікаційних робіт другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Бажаємо магістрантам здобути досвід логопедичної роботи та отримати справжнє задоволення від своєї майбутньої професії.
ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА ЗА ПРОФІЛЕМ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ
У ОСВІТНІХ ЗАКЛАДАХ
21.10.2022 року відбулася звітна конференція з виробничої практики за профілем майбутньої професії у освітніх закладах для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти освітньої програми 016 Спеціальна освіта (Логопедія).
На конференції були присутні завідувач, науково-педагогічні працівники кафедри логопедії СумДПУ імені А. С. Макаренка та студенти 967 групи.
У ході звітної конференції магістранти представляли результати проходження виробничої практики, демонстрували презентації, ділилися враженнями та відповідали на питання запрошених гостей.
За результатами проходження практики всі студенти отримали позитивні оцінки.
Бажаємо майбутнім фахівцям успіхів у подальшому професійному становленні!
ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА ЗА ПРОФІЛЕМ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ У МЕДИЧНИХ, СОЦІАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНИХ ЗАКЛАДАХ та ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИХ ЦЕНТРАХ
21.11.2022 року відбулася звітна конференція з виробничої практики за профілем майбутньої професії у медичних, соціально-реабілітаційних закладах та інклюзивно-ресурсних центрах для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти освітньої програми 016 Спеціальна освіта (Логопедія) денної форми навчання.
Здобувачі представили звіти з проходження практики, розповіли про особливості роботи на посаді логопеда, визначили основні відмінності практики в центрах у порівнянні з освітніми закладами, поділилися враженнями від здобутого досвіду.
За результатами проходження практики всі студенти отримали позитивні оцінки.
Бажаємо майбутнім фахівцям успіхів у подальшому професійному становленні!
ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА ЗА ПРОФІЛЕМ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ У ОСВІТНІХ ЗАКЛАДАХ та ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА ЗА ПРОФІЛЕМ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ У МЕДИЧНИХ, СОЦІАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНИХ ЗАКЛАДАХ та ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИХ ЦЕНТРАХ
22.11.2022 року відбулася звітна конференція з виробничої практики за профілем майбутньої професії у освітніх закладах, а 24.11.2022 звітна конференція з виробничої практики за профілем майбутньої професії у медичних, соціально-реабілітаційних закладах та інклюзивно-ресурсних центрах для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти освітньої програми 016 Спеціальна освіта (Логопедія) заочної форми навчання.
Здобувачі представили звіти з проходження практики, розповіли про особливості роботи на посадах вчителя-логопеда та логопеда, поділилися враженнями від здобутого досвіду.
За результатами проходження практики всі студенти отримали позитивні оцінки.
Бажаємо майбутнім фахівцям успіхів у подальшому професійному становленні!
УСТАНОВЧА КОНФЕРЕНЦІЯ З ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ ЗА ПРОФІЛЕМ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ
17.01.2023 року відбулася установча конференція з виробничої практики за профілем майбутньої професії для студентів спеціальності «Спеціальна освіта (Логопедія. Спеціальна психологія)» 4 курсу денної та заочної форми навчання.
Студенти отримали необхідну інформацію щодо етапів проходження практики, обов'язків студентів-практикантів, проведення пробних та контрольних логопедичних занять та оформлення звітної документації та були закріплені за відповідними закладами дошкільної освіти.
Бажаємо всім студентам вдало пройти виробничу практику та здобути усі необхідні навички для подальшого професійного зростання.
03 травня 2023 року була проведена звітна конференція з навчальної практики в спеціальних загальноосвітніх закладах та інклюзивно-ресурсних центрах здобувачів освіти ОС Бакалавр групи937+917-стн спеціальності 016 Спеціальна освіта (Логопедія). Методист практики – к.пед.н., професор, завідувач кафедри логопедії Анатолій КРАВЧЕНКО.
Студенти підготували всю необхідну звітну документацію, яскравні та змістовні презентації, поділилися враженнями щодо проходження навчальної практики в дитячих садках, школах, ІРЦ. Незважаючи на воєнний стан, студенти мали змогу проходити практику в очному форматі, що є важливим аспектом для освоєння нових теоретичних знань та набуття практичних навичок у роботі з дітьми для майбутньої професії у галузі спеціальної освіти.