Наукові заходи кафедри туризму та готельно-ресторанного сервісу

Студентка кафедри виборола перемогу у

Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських

проєктів еколого-натуралістичного напряму

З 21 по 24 лютого 2023 року на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді спільно з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», Національним університетом біоресурсів і природокористування України, за підтримки ДП «Український інститут інтелектуальної власності «Укрпатент» відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму у віковій категорії 16-23 роки. Захід проходив у дистанційному форматі. Журі конкурсу оцінювало проєкти учасників, переглядаючи відеозаписи захистів. За результатами оцінювання, студентка групи 949 кафедри туризму і готельно-ресторанного сервісу Гаушкіна Єлизавета здобула перше місце з проєктом «Мінімізація агроекологічних ризиків інвестора засобами економіко-математичного моделювання» у категорії «Екологічно безпечні технології та прикладна екологія». Науковим керівником проєкту виступила к.е.н., доцент кафедри туризму і готельно-ресторанного сервісу Мареха Ірина Сергіївна.

Кафедра вітає Єлизавету та бажає плідних результатів у подальших наукових пошуках!

1 1 0809d

galushkina diplom page 0001 e6d11

VII Регіональна науково-практична конференція

«Брендування Сумського регіону засобами подієвого туризму»

27 вересня 2022 р. кафедрою Туризму і готельно-ресторанного сервісу Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка спільно з обласною універсальною науковою бібліотекою (ОУНБ) було проведено регіональну конференцію вчених, студентів, викладачів, аспірантів та молодих науковців, представників бізнесу та влади. По обидва боки екрану зібрала цьогорічна конференція учасників: у конференц.залі педагогічного університету "Макаренківська родина", у залі відділу документів з природничих наук ОУНБ та на платформі Zoom.

Конференція щорічно присвячується Всесвітньому Дню Туризму та проходить на різні актуальні теми. Цього року темою конференції організатори обрали «Брендування Сумського регіону засобами подієвого туризму».

В залі засідань та онлайн на конференції були присутні представники органів державної влади, місцевого самоврядування, туристичного бізнесу (директори і менеджери туристичних фірм), представники вищої і професійно-технічної освіти у сфері туризму, представники Сумської обласної федерації спортивного туризму, Федерації альпінізму і скелелазіння, директори туристських клубів, студенти і випускники спеціальності 242 Туризм, а також користувачі Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки.

З привітальним словом виступили Кудріна Ольга Юріївна – проректор з науково-педагогічної (наукової) роботи, доктор економічних наук, професор; Михайло Лянной– директор Навчально-наукового інституту фізичної культури СумДПУ імені А. С. Макаренка, кандидат педагогічних наук, професор та Інна Зігунова – завідувачка кафедри Туризму і готельно-ресторанного сервісу, кандидат педагогічних наук, доцент.

Доповіді за темою конференції розпочав Юрій Гладенко– радник голови ОДА зі своїм виступом на тему «Чильні події на туристичній мапі Сумщини» де висвітлив подійний потенціал регіону в контексті розвитку подійного туризму.

Викладачі та науковці СумДПУ в своїх доповідях торкнулись питань розвитку подієвого туризму на Сумщині з точки зору досвіду міжнародного подієвого туризму та розвитку сучасних трендів у гастрономічному туризмі, представили досвід позиціонування подієвих заходів з активного туризму в Південній Європі, висвітлили підготовку фахівців з туризму до здійснення івентів тощо. Студентка 4-го курсуx спеціальності 242 Туризм Єлизавета Галушкіна представила доповідь на тему «Фестивалі як засіб розвитку туризму в територіальних громадах». Ця робота є колективною розробкою студентів Єлизавети Галушкіної, Ніни Попик під керівництвом старшого викладача кафедри к.е.н., Дар’ї Мозгової та завідувачки кафедри, к.е.н., доц. Інни Зігунової. В доповіді, що представила Єлизавета, висвітлена пропозиція програми та концепції проведення яблучного фестивалю для Кролевецької громади Сумщини. Аспірант спеціальності 051 Економіка СумДПУ імені А. С. Макаренка, Зігунов Роман Васильович, виступив з доповіддю на тему «Подієвий захід в територіальній громаді як фактор позиціонування локального туристського кластеру», де детально розкрив важливість подієвих заходів за для розвитку територіальних громад, а Косик Вікторія Сергіївна – аспірант спеціальності 051 Економіка СумДПУ імені А. С. Макаренка, проінформувала про «Бізнес-аспекти подієвого туризму в Сумській області».

Всі доповіді були цікаві та змістовні та викликали неабияку зацікавленість аудиторії. Після офіційної частини довго ще тривало обговорення сучасних туристичних трендів івент-туризму в дружньому колі однодумців.

З програмою конференції можна ознайомитися тут.

photo 5321512643963502168 y 3becc

foto 3 afdf3

foto 1 93747

photo 5321512643963502172 y 40677

photo 5321512643963502171 y 27235