НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

Кафедри

Колектив

DSC 4045 ce212

Лазоренко Сергій Анатолійович – завідувач кафедри спортивних дисциплін і фізичного виховання, доцент, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, Заслужений тренер України, Заслужений працівник фізичної культури і спорту України. Підготував Бурмістрову Катерину – заслуженого майстра спорту України, чемпіонку світу, чотириразову чемпіонку Європи та дворазову володарку Кубку світу (жіноча боротьба), майстрів спорту України з ґраплінгу Кіцелу Віталія – чемпіона Європи і Неткачева Дмитра – бронзового призера чемпіонату світу.

Закінчив Сумський державний педагогічний інститут імені А.С.Макаренка і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Географія, біологія», кваліфікація вчителя географії і біології (1994).

У 2002 році за високі тренерські досягнення у спорті отримав галузеве звання «Заслужений тренер України».

У 2004 році закінчив факультет післядипломної та додаткової освіти Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка та здобув кваліфікацію вчителя фізичної культури та валеології. Керівника спортивних секцій. Організатора туристичної роботи.

У 2011 році нагороджений почесною відзнакою Сумської міської ради «За заслуги перед містом ІІІ ступеня».

У 2012 році нагороджений почесною відзнакою Сумської міської ради «За заслуги перед містом ІІ ступеня».

У 2012 році нагороджений подякою Сумського міського голови.

У 2016 році нагороджений Подякою Міністерства освіти і науки України.

У 2019 році за високі тренерські досягнення у спорті отримав галузеве звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України».

 2

Головченко Олексій Іванович – доцент. З відзнакою закінчив Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка (2005) зі спеціальності «Олімпійський і професійний спорт».

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, спеціальність – «Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення». Тема дисертації – «Особливості впливу фізичного виховання на формування особистості учнів середнього шкільного віку» (рішення президії ВАК України від 22.12.2011, Харківська державна академія фізичної культури).

Доцент кафедри «Здоров’я людини та фізичної реабілітації» (рішення Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України від 03.04.2014). Автор понад 30 наукових і навчально-методичних праць.

 

 titovich foto b920b

Титович Андрій Олександрович к. н. з фізичного виховання і спорту, доцент. Працює в університеті з 2002 року. З відзнакою закінчив Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка (2001) зі спеціальності «вчитель фізичної культури і валеології, керівник спортивних секцій, організатор туристичної роботи» та отримав кваліфікацію магістра педагогічної освіти, викладача фізичної культури.

Дисертацію захищено у спеціалізованій вченій раді К 64.862.01 при Харківській державній академії фізичної культури Міністерства освіти і науки України, за спеціальністю 24.00.01 – «Олімпійський і професійний спорт. (2014)». Тема дисертації:  «Індивідуалізація тренувального процесу на основі врахування психічного стану спортсменів».   

 Автор понад 40 наукових і навчально-методичних праць.

Нагороди: Грамота ректора СумДПУ імені А. С. Макаренка (2014)

 

16

ОКСЬОМ Мавло Михайлович - доцент кафедри, кандидат наук з фізичного виховання і спорту.

5

ПАВЛЕНКО Інна Олександрівна – викладач. Закінчила Сумський державний педагогічний інститут ім. А.С. Макаренка (1990) зі спеціальності «Фізичне виховання».

Кандидат педагогічних наук, спеціальність – «Теорія і методика професійної освіти». Тема дисертації – «Формування валеологічного мислення майбутніх вчителів природничих спеціальностей в процесі професійної підготовки» (рішення Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України від 29.05.2015, Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Григорія Сковороди).

  8

Прийменко Лариса Олександрівна – Майстер спорту СРСР, Майстер спорту України, старший викладач кафедри. Народилася 1 січня 1965 року в місті Суми. У 1982 році була зарахована на факультет фізичної культури Сумського державного педагогічного інституту імені А.С. Макаренка, де продовжила удосконалювати майстерність хокеїстки на траві у складі студентської команди вищої ліги СРСР «Буревісник». У 1986 році на Спартакіаді народів СРСР у Національній збірній України виборола звання Майстра спорту СРСР та кращого гравця турніру. Цього ж року закінчила ВУЗ. За багаторічну та плідну працю нагороджена грамотою Сумської обласної державної адміністрації управління освіти і науки. Є автором багатьох наукових праць.

 10

ГУДИМ Світлана Василівна – викладач кафедри спортивних дисциплін і фізичного виховання.

Працює в Сумському державному педагогічному університеті ім. А. С. Макаренка з 1991 року. Закінчила Сімферопольський державний університет ім. М. В. Фрунзе у 1987 році. За час роботи приймала участь у підготовці багатьох спортсменів – легкоатлетів високого рівня: майстри спорту України міжнародного класу Валерій Васильєв – чемпіон всесвітньої універсіади 2003 року у стрибках у довжину, Віталій Бутрим – срібний призер чемпіонату Європи серед молоді з бігу на 400 м, рекордсмен України з бігу на 400 м, майстри спорту України Юрій Штанов, Олексій Коваль, Володимир Супрун.

 IMG 6706 2adb9

Востоцька Ірина Федорівна – старший викладач кафедри. У 1995 році закінчила Сумський державний педагогічний інститут імені А. С. Макаренка та отримала повну вищу освіту за спеціальністю: «Фізичне виховання». У 2012 році отримала грамоту від Сумської обласної державної адміністрації за сумлінну творчу роботу та впровадження сучасних методів навчання.
У 2019 році нагороджена Подякою від національної академії педагогічних наук України за багаторічну самовіддану працю.

Список наукових праць

 13

ШУМАКОВ Олег Вікторович – викладач.

 

14

ГРЕК Наталія Миколаївна – лаборант.

 15

МОРОЗОВА Вікторія Миколаївна - лаборант кафедри