НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

Кафедри

Колектив

DSC 4045 ce212

Лазоренко Сергій Анатолійович – завідувач кафедри спортивних дисциплін і фізичного виховання, доцент, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, Заслужений тренер України, Заслужений працівник фізичної культури і спорту України. Підготував Бурмістрову Катерину – заслуженого майстра спорту України, чемпіонку світу, чотириразову чемпіонку Європи та дворазову володарку Кубку світу (жіноча боротьба), майстрів спорту України з ґраплінгу Кіцелу Віталія – чемпіона Європи і Неткачева Дмитра – бронзового призера чемпіонату світу.

Закінчив Сумський державний педагогічний інститут імені А.С.Макаренка і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Географія, біологія», кваліфікація вчителя географії і біології (1994).

У 2002 році за високі тренерські досягнення у спорті отримав галузеве звання «Заслужений тренер України».

У 2004 році закінчив факультет післядипломної та додаткової освіти Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка та здобув кваліфікацію вчителя фізичної культури та валеології. Керівника спортивних секцій. Організатора туристичної роботи.

У 2011 році нагороджений почесною відзнакою Сумської міської ради «За заслуги перед містом ІІІ ступеня».

У 2012 році нагороджений почесною відзнакою Сумської міської ради «За заслуги перед містом ІІ ступеня».

У 2012 році нагороджений подякою Сумського міського голови.

У 2016 році нагороджений Подякою Міністерства освіти і науки України.

У 2019 році за високі тренерські досягнення у спорті отримав галузеве звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України».

 2

Головченко Олексій Іванович – доцент. З відзнакою закінчив Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка (2005) зі спеціальності «Олімпійський і професійний спорт».

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, спеціальність – «Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення». Тема дисертації – «Особливості впливу фізичного виховання на формування особистості учнів середнього шкільного віку» (рішення президії ВАК України від 22.12.2011, Харківська державна академія фізичної культури).

Доцент кафедри «Здоров’я людини та фізичної реабілітації» (рішення Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України від 03.04.2014). Автор понад 30 наукових і навчально-методичних праць.

 

3

Кулик Ніна Анатоліївна – кандидат наук  з фізичного виховання і спорту, доцент кафедри. Працює в університеті з1995 року на кафедрі фізичного виховання (на даний момент – на кафедрі ТМФК).

Базова освіта: Сумський державний педагогічний інститут ім. А. С. Макаренка за спеціальністю «вчитель фізичної культури».

Титович Андрій Олександрович к. н. з фізичного виховання і спорту, доцент. Працює в університеті з 2001 року на кафедрі фізичного виховання (на даний момент – на кафедрі ТМФК).

Базова освіта: Сумський державний педагогічний університет ім. А. С. Макаренка за спеціальністю «вчитель фізичної культури і валеології, керівник спортивних секцій, організатор туристичної роботи». ОКР: магістр.

 4

Ворона Віта Вікторівна – кандидат наук з фізичного виховання і спорту, старший викладач кафедри, майстер спорту України з лижних гонок і біатлону. Народилась 4 березня 1983 року у м. Шостка, Сумської області. Отримала вищу освіту у СумДПУ імені А.С. Макаренка. Неодноразова призерка чемпіонатів та Кубків України з лижних гонок та біатлону. Була членом Національної збірної України. У 2014 році успішно захистила кандидатську дисертацію. Автор багатьох наукових публікацій.

 

5

ПАВЛЕНКО Інна Олександрівна – викладач. Закінчила Сумський державний педагогічний інститут ім. А.С. Макаренка (1990) зі спеціальності «Фізичне виховання».

Кандидат педагогічних наук, спеціальність – «Теорія і методика професійної освіти». Тема дисертації – «Формування валеологічного мислення майбутніх вчителів природничих спеціальностей в процесі професійної підготовки» (рішення Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України від 29.05.2015, Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Григорія Сковороди).

 

6

Гудим Микола Павлович – старший викладач кафедри, «Заслужений тренер України», Відмінник освіти України. Народився 22 жовтня 1963 року в місті Суми. У 1985 році закінчив факультет фізичної культури СумДПІ імені А.С. Макаренка. Цього ж року почав працювати викладачем кафедри теорії і методики фізичної культури потім старшим викладачем кафедри Олімпійського і професійного спорту, а з 2013 року – старший викладач кафедри спортивних дисциплін і фізичного виховання. За роки тренерської діяльності підготував цілу плеяду талановитих атлетів королеви спорту:

  • Валерій Васильєв – чемпіон всесвітньої універсіади 2003 року зі стрибків у довжину (м. Дегу, Південна Корея);
  • Вікторія П’ятаченко і Віталій Бутрим – учасники Олімпійських ігор у Лондоні – 2012;
  • Вікторія П’ятаченко у 2013 році стає чемпіонкою Європи та всесвітньої універсіади;
  • Віталій Бутрим у 2013 році здобув срібну нагороду на молодіжному чемпіонаті Європи.

За час роботи Микола Павлович підготував трьох Майстрів спорту України міжнародного класу та п’ятьох Майстрів спорту України з легкої атлетики.

 

7

АЗАРЕНКОВ Віктор Миколайович – старший викладач кафедри.

 8

Прийменко Лариса Олександрівна – Майстер спорту СРСР, Майстер спорту України, старший викладач кафедри. Народилася 1 січня 1965 року в місті Суми. У 1982 році була зарахована на факультет фізичної культури Сумського державного педагогічного інституту імені А.С. Макаренка, де продовжила удосконалювати майстерність хокеїстки на траві у складі студентської команди вищої ліги СРСР «Буревісник». У 1986 році на Спартакіаді народів СРСР у Національній збірній України виборола звання Майстра спорту СРСР та кращого гравця турніру. Цього ж року закінчила ВУЗ. За багаторічну та плідну працю нагороджена грамотою Сумської обласної державної адміністрації управління освіти і науки. Є автором багатьох наукових праць.

 

9

СКАЧЕДУБ Наталія Миколаївна – викладач кафедри.

 

10

ГУДИМ Світлана Василівна – викладач кафедри спортивних дисциплін і фізичного виховання.

Працює в Сумському державному педагогічному університеті ім. А. С. Макаренка з 1991 року. Закінчила Сімферопольський державний університет ім. М. В. Фрунзе у 1987 році. За час роботи приймала участь у підготовці багатьох спортсменів – легкоатлетів високого рівня: майстри спорту України міжнародного класу Валерій Васильєв – чемпіон всесвітньої універсіади 2003 року у стрибках у довжину, Віталій Бутрим – срібний призер чемпіонату Європи серед молоді з бігу на 400 м, рекордсмен України з бігу на 400 м, майстри спорту України Юрій Штанов, Олексій Коваль, Володимир Супрун.

 

11

Востоцька Ірина Федорівна – викладач.

У 1995 році закінчила Сумський державний педагогічний інститут ім. А.С. Макаренка. З 1995 року по 2011 рік працювала викладачем кафедри фізичного виховання в СумДПУ ім. А.С. Макаренка. З 2011 року працюю на кафедрі здоров’я людини та фізичної реабілітації.

Список наукових праць

 

12

ЗАЯЦ Сергій Валерійович – викладач кафедри. Закінчив факультет фізичного виховання СумДПУ ім. А.С. Макаренка в 1985 році. Кандидат в майстри спорту СРСР з сучасного п’ятиборства. З 1985 року р. працює тренером-викладачем з плавання в ДЮСШ №1. З 1988 р. викладає дисципліну «Плавання» у СумДПУ ім.А.С.Макаренка.

 

13

ШУМАКОВ Олег Вікторович – викладач.

 IMG 4237 de14b

КИСЕЛЬОВ Валерій - викладач кафедри

14

ГРЕК Наталія Миколаївна – лаборант.

 15

МОРОЗОВА Вікторія Миколаївна - лаборант кафедри

 

16