Регіональна науково-практична конференція «Сумщина туристична – дороги вражень: активний туризм»

21 березня 2019 року вібдулася регіональна науково-практична конференція «Сумщина туристична – дороги вражень: активний туризм», присвячена 95-річчю утворення СумДПУ імені А.С. Макаренка, яка була організована професорсько-викладацьким складом кафедри туризму і готельно-ресторанного сервісу Навчально-наукового інституту фізичної культури педагогічного університету (завідувач кафедри к.пед.н., доцент Інна Сергіївна Зігунова) та колективом Сумської обласної наукової універсальної бібліотеки (завідуюча відділом документів з природничих і аграрних наук Олександра Григорівна Стрельченко).

IMG 3759 9fc2b

У конференції взяли участь викладачі кафедри туризму і готельно-ресторанного сервісу, заступник директора Навчально-наукового інституту фізичної культури Яна Миколаївна Копитіна, представники органів державної влади у галузі туризму, представники державних (ДЮСШ «Україна») і громадських організацій, студенти спеціальностей «Туризм», «Фізична культура», «Фізична терапія, ерготерапія» І – V курсів СумДПУ імені А.С. Макаренка.

На конференції розглядалися питання організації дяільності у сфері активного туризму на Сумщині:

• можливості розробки нових, привабливих, актуальних для відпочивальників маршрутів з пішохідного, велосипедного, водного, лижного видів туризму по території Сумської області;
  • впровадження цікавих, інноваційних масових заходів з активного туризму в Сумському регіоні;
  • залучення органів державної влади, громадських організацій, підприємств туристичного бузнесу до організації активного туризму на Сумщині.

З цікавими доповідями щодо розвитку активних видів туризму в Сумському регіоні та особливостей професійної підготовки фахівців для сфери активного туризму виступили викладачі кафедри туризму і готельно-ресторанного сервісу Навчально-наукового інституту фізичної культури:

- завідувач кафедри туризму і готельно-ресторанного сервісу, к.пед.н., доцент Інна Сергіївна Зігунова («Особливості професійної підготовки фахівців для сфери активного туризму»);

- к.пед.н., доцент, голова Сумської Федерації спортивного туризму Василь Миколайович Зігунов ( «Лижний туризм як вид активного туризму для екстремалів»)

- викладач кафедри туризму і готельно-ресторанного сервісу Ярослав Васильович Євтушенко («Особливості організації масових заходів для дітей та молоді на прикладі обласних змагань з пішохідного туризму»);

- студентка 4 курсу спеціальності «Туризм» Ангеліна Нога («Про можливості організації фестивалю в обласному центрі «Зимовий Суми-fest»).

Актуальні питання щодо розвитку зазначеного сектору туризму піднімалися гостями конференції:

• фахівець відділу промоції і туризму Сумської ОДА Сергій Володимирович Грива;
  • Валерій Едуардович Кандибей – заступник голови Сумської Федерації спортивного туризму («Фестиваль «СтреКоЗа» як вид активного дозвілля для всієї сім’ї»);
  • Ірина Олександрівна Гвоздецька – тренер з гребного слалому ДЮСША «Україна», випускниця Навчально-наукового інституту фізичної культури («Досвід організації заходів з активних видів туризму для дітей»);
  • Вячеслав Дмитрович Олейніченко – керівник Центру Активного Відпочинку «Відчайдухи», м.Суми («Організація водних сплавів на байдарках по території Сумщини»);
  • голова громадської організації «Велосумщина» Дмитро Олександрович Зінченко («Перспектива розвитку велосипедного туризму на Сумщині»).

Сподіваємося, що актуальні питання, підняті науковцями, представниками органів державної влади, громадськими діячами щодо розвитку активних видів туризму знайдуть своє відображення у діяльності зацікавлених структур і зможуть зробити Сумщину привабливою для туристського відвідування, оскільки Сумський регіон багатий природними об’єктами та історико-культурними пам’ятками.

IMG 3627 5c292IMG 3638 01712IMG 3639 e956dIMG 3692 7f334IMG 3764 ba340